Jak si udržet a prodloužit dovolenkové opálení?

Letní prázdniny pomalu končí a většina z vás má už letní dovolenou za sebou, jste odpočatí, zrelaxovaní a plní energie. Pokožka je krásně bronzová a všichni samozřejmě chceme, aby taková vydržela co nejdéle. Bez ohledu na to, jakým způsobem jste svůj dokonalý odstín získali ( o nejoblíbenějších formách opalování si můžete přečíst v tomto článku ), určitě nevydrží věčně a to, jak brzy o něj přijdete, je jen ve vašich rukou.

 

jak-si-udrzet-opaleni

 

Během léta dáváme své pokožce pořádně zabrat. Vlivem slunce, mořské, nebo chlorové vody v bazénu se pokožka namáhá a celkově vyčerpává. Následně vysychá a sama se pomalu regeneruje vytvářením nových vrstev. Souběžně se však zbavuje i starých vrstev a tím odchází opálení a vy postupně blednete.

 

DÁME VÁM PROTO NĚKOLIK TIPŮ, JAK TENTO PROCES CO NEJVÍCE PRODLOUŽIT A TÍM SI UDRŽET SVÉ OPÁLENÍ CO NEJDÉLE.

 

Hydratace pokožky

 

Hydratace je základem života jako-takového a při udržení letního opálení hraje zásadní roli. Na hydrataci pokožky nezapomínáme během opalování, ale po příchodu domů ji většinou odsouváme na druhou kolej. Jednorázové použití krému po opalování určitě nestačí. Kolotoč povinností je neúprosný, času je málo, ale bronzový odstín opálení si dokážete prodloužit jen důslednou a pravidelnou hydrataci pokožky.

Ideální je interval ráno a večer, v nejlepším případě vždy, když máte suchý, táhlý pocit.

Pokud jde o složení hydratačních přípravků, ideální jsou paradoxně produkty s nejnižším obsahem vody. Nejlepší je v tomto případě použití přírodních olejů a tuků. Ty se přirozeně vstřebají do pokožky, hydratují ji a vyživují.

 

Vnitřní hydratace

 

Při hydrataci zvenčí nekončíme. Další velmi potřebnou částí pro udržení opálení je vnitřní hydratace = pitný režim. Řeknete si: "Samozřejmě, to je jasné". Ale přiznejte, kdo z vás dodržuje pitný režim přes letní měsíce a hlavně v období dovolených?

V potřebné míře skoro nikdo.

Pamatujte, že do pitného režimu se nepočítá káva (ani latte), alkohol, slazené drinky a pod... Nejlepší doplnění pitného režimu je minerální vodou, čistou vodou, nebo kvalitním bylinkovým a zeleným čajem.

 

Profesionální produkty na udržení opálení

 

Plné (tmavé) opálení, které jste si přinesli z dovolené vydrží cca 2-3 týdny. Postupně začíná blednout a do 1-2 měsíců (dle péče) se zcela ztratí. Pokud se svého krásného, snědého opálení nechcete vzdát, ideálním řešením je použití samoopalovacích přípravků. Ne však ledajakých, ale speciálně určených na udržení opálení.

Od ostatních samoopalovacích produktů se liší zejména v tom, že neobsahují doprovodnou barvu (indikátor), který je třeba po aplikaci smýt. Produkty na udržení opálení jsou v jednoduchosti hydratační krémy s obsahem samoopalovacích látek na bázi přírodních cukrů.

V naší nabídce najdete dva: Fake Bake SPORT pro lidi s aktivním životním stylem a He-Shi GRADUAL pro běžné uživatele.

 

Fake-Bake-Sport 

Fake Bake Sport Daily Tan 236ml >>

He-shi-gradual

He-Shi Day To Day Gradual Tan 200ml >>

 

Pravidelným používáním těchto přípravků bude pokožka dokonale hydratovaná a v podstatě nikdy nevybledne. Hydratace zpomalí odlupování kůže (blednutí) a opálený odstín neustále doplňují samoopalovací látky. Jelikož jde o přírodní cukry, barva opálení se ani v nejmenším nemění a svůj dovolenkový odstín si můžete udržet i během podzimu, či zimy.

 

Dodržováním těchto jednoduchých tipů si nejen udržíte svěží mladistvý vzhled pokožky, ale zároveň nepřijdete o krásný opálený odstín, který vám tak sluší.